Wiceszef „Solidarności”: W niedzielę ludzie nie kupują, to są „apacze”

Opublikowano 12 października 2017

– Oni tylko chodzą, oglądają, denerwują te ekspedientki, które wolałyby się spotkać z chłopakiem, a muszą pracować w galerii i znosić niesfornych klientów – tak o klientach robiących zakupy w niedzielę wypowiedział się jeden z głównych działaczy „Solidarności” Tadeusz Majchrowicz.

Sprawa zakazu handlu w niedzielę wciąż pozostaje otwarta. W czwartek sejmowa podkomisja ds. rynku pracy rozpatrywała poprawki zgłoszone przez PiS. Bardzo krytycznie o handlu w niedzielę wypowiedział się w Polsat News zastępca przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” Tadeusz Majchrowicz.

Przeprowadziliśmy wiele rozmów i wiemy, że ten handel w niedziele jest żaden – mówi Majchrowicz. – To się wydaje, że ludzie kupują, to są tzw. apacze, którzy chodzą i patrzą. Oni tylko chodzą, oglądają, denerwują te ekspedientki, które wolałyby się spotkać z chłopakiem, a muszą pracować w galerii i znosić niesfornych klientów – tłumaczy wiceszef „S”. – Jeżeli galeria będzie zamknięta, ludzie będą wiedzieli, że trzeba zrobić zakupy w sobotę bądź w poniedziałek  – zauważa.

Zdaniem Majchrowicza „w Polsce powstanie nowa religia”. – Nowy świecki zwyczaj, że rodzina wylega do galerii handlowej, spędza tam cały dzień, nie widząc, że po drugiej stronie jest ekspedientka – uważa. – 20 bluzek, które pani bierze, przymierza, nie kupi, ta dziewczyna musi powrotem wyprasować, żeby je zawiesić na wieszaku – dodał.

W rozmowie z działaczem „Solidarności” nie zabrakło również nawiązania do religii i świętości niedzieli dla katolików. – Co boskie Bogu, co cesarskie cesarzowi – podsumował.

Przypominamy, że obecnie niemal całkowity zakaz handlu w niedzielę i święta obowiązuje w Niemczech i Austrii. Częściowe ograniczenia mają Belgia, Francja, Grecja, Holandia i Luksemburg. Zaś poza Unią Europejską w Europie zakaz handlu w niedzielę występuje w Szwajcarii i Norwegii.

Źródło: Polsat News
Fot. Wikimedia/Artur Andrzej
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *