13 października 2017

Znamy kary za handel w niedziele. Nawet 100 tysięcy złotych!

Szef podkomisji do spraw rynku pracy Janusz Śniadek zdradził, jakie konsekwencje mogą ponieść przedsiębiorstwa łamiące zakaz handlu w niedziele. - Kary za nieprzestrzeganie ograniczenia handlu w niedziele mają wynieść od 1 tysiąca do 100 tysięcy złotych - powiedział Śniadek.

Nowy rok, nowe podatki. Co nas czeka w 2018?

W środę odbyło się pierwsze czytanie projektu zmian przygotowanych przez Ministerstwo Finansów, dotyczących nowelizacji ustaw o podatkach PIT i CIT. Mimo że od dawna słyszymy, że głównym celem rządu nie jest podnoszenie podatków, lecz tylko "uszczelnianie systemu", to z projektu przedstawionego przez Mateusza Morawieckiego wynika coś innego.

12 października 2017

11 października 2017

Turcja i Iran rezygnują z rozliczeń w dolarach i euro

Przedstawiciele banków centralnych Turcji i Iranu podpisali wstępne porozumienie, zgodnie z którym wszelkie rozliczenia między tymi państwami będą odbywały się w lokalnych walutach - Lirze tureckiej i irańskim Rialu. Ma to spowodować pogłębianie współpracy gospodarczej, a także zminimalizować koszty transakcyjne. 

10 października 2017

Zmiany w ZUS od 2018 r. Co czeka przedsiębiorców?

Od stycznia 2018 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadza nowy system poboru składek. Według Ministerstwa Finansów nowy sposób pobierania opłat zmniejszy koszty transakcyjne, czas wysyłania przelewów, a także zminimalizuje ryzyko błędnie wypełnionych formularzy przy przelewaniu pieniędzy do urzędu. 

5 września 2017

Morawiecki: Zaprowadziliśmy większą sprawiedliwość społeczną

Minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla portalu gosc.pl przyznał, że "dzięki pieniądzom odebranym przestępcom, mafiom i innym łobuzom zaprowadziliśmy większą sprawiedliwość społeczną". Wicepremier dodał również, że rząd systematycznie dąży do uszczelnienia systemu podatkowego.

3 września 2017