Poseł PiS chce przywrócić kartki na żywność!

Opublikowano 16 października 2017

Kartki na żywność – jeden z symboli PRL-u, może powrócić za sprawą posła Tadeusza Cymańskiego z PiS.  – Seniorzy w Polsce wymagają stałej pomocy – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” i zaproponował wprowadzenie kartek na żywność.

Obecnie najniższa emerytura wynosi okrągły 1000 złotych brutto, czyli niewiele ponad 850 zł „na rękę”. Biorąc pod uwagę koszty życia w Polsce, jest to kwota za którą ciężko przeżyć, zwłaszcza osobom samotnym. – W najgorszej sytuacji są seniorzy samotni i z niskim dochodem. Do nich powinny być przede wszystkim skierowane różne formy pomocy – mówi portalowi se.pl Cymański.

Poseł Cymański ma jednak plan, jak ulżyć najbiedniejszym seniorom. Polityk wysunął postulat wprowadzenia kartek na żywność dla tych, którzy np. dostają do 2 tys. zł miesięcznie świadczenia brutto. – Seniorzy w Polsce wymagają stałej pomocy. Trzeba pomyśleć o rozwiązaniu, aby ci emeryci mieli możliwość korzystania z kartek na żywność – kontynuuje.

Poseł zaznacza, że pomoc ma być skierowana przede wszystkim do najuboższych emerytów. – Oczywiście w tej kwestii najwięcej trzeba wspierać tych najbiedniejszych, którzy mają 1000 zł świadczenia. Widzimy przecież, jak drożeje jedzenie. Emeryci są w bardzo ciężkiej sytuacji i każda forma pomocy dla nich to będzie dobra rzecz – dodaje.

Jednak kartki na żywność to nie jedyny pomysł Cymańskiego. Polityk obiecuje walkę o podniesienie kwoty wolnej od podatku, ale tylko dla seniorów. – Powinna wynosić 15 tys. zł. Będę się o to starał – zaznacza na koniec.

Źródło: se.pl
Fot. Wikimedia/Adrian Grycuk
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *