Korwin-Mikke: Trzeba zlikwidować ministerstwo zdrowia!

Opublikowano 15 października 2017

Janusz Korwin-Mikke podczas niedzielnego spotkania z dziennikarzami skomentował strajk lekarzy rezydentów. – Przyczyną zła jest służba zdrowia – powiedział polityk i dodał, że rozwiązaniem jest likwidacja ministerstwa zdrowia.

Przypomnijmy, że lekarze rezydenci strajkują już od 14 dni. Zdaniem lidera partii Wolność „protest lekarzy rezydentów pokazuje problemy państwowej służby zdrowia, którą należy zlikwidować”. Przyczyn protestu Korwin-Mikke upatruje w istocie państwowej służby zdrowia. – Służby zdrowia nie należy naprawiać. Należy ją położyć do trumny, wziąć osinowy kołek, przebić tę trumnę, żeby nigdy w życiu ten potwór nie wstał – powiedział. – Trzeba zlikwidować ministerstwo zdrowia, to jest jedyne uzdrowienie sytuacji – dodał.

Europoseł zwrócił uwagę, że w obowiązkowej składce zdrowotnej Polacy płacą nie tylko za „lekarzy i pielęgniarki, ale i za ministra, cały jego gang NFZ, wydziały zdrowia w powiatach, gminach, województwach, instytuty rozmaite itd., które kosztują pieniądze.” – Dlatego prywatna służba zdrowia będzie znacznie tańsza, lepsza i to trzeba zrobić; zlikwidować państwową służbę zdrowia – podkreślał Korwin-Mikke.

Polityk na prostym przykładzie porównał różnice między państwową a prywatną służbą zdrowia. – Jeżeli moja suczka rozchorowała się w drodze, to żona poszła z nią do weterynarza, który wziął 10 złotych. Suczka została wyleczona – bez kolejki, bez niczego – zauważa prezes Wolności. – Dlaczego u weterynarza może to działać dobrze, a u lekarza nie? Bo psy i koty nie mają prawa głosu – odpowiada.

Zdaniem Korwin-Mikkego, „gdyby psy i koty miały prawo głosu, to domagałyby się utworzenia „ministerstwa zdrowia psów”, „narodowego funduszu zdrowia kotów” i tym podobnych głupot”. – Dlatego nie można kierować się tym czego chcą ludzie, tylko kierować się tym, co nakazuje zdrowy rozsądek. Trzeba zlikwidować służbę zdrowia – podsumował.

Źródło: forsal.pl/radioszczecin.pl
Fot. Cezary Bronszkowski/wolnyrynek.com.pl
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *