Tylko w Japonii: Dinozaur zamiast hotelowego recepcjonisty

Opublikowano 17 października 2017
fot Youtube\ The Japan News

Wiodące przedsiębiorstwo na japońskim rynku turystycznym planuje w przeciągu dwóch najbliższych lat wybudować dziesięć hoteli, w których ludzie zostaną zastąpieni przez roboty. Wszystkie hotele mają zostać oddane turystom do marca 2019 roku.

HIS Company, jedna z największych firm branży turystycznych w Japonii ma w swojej ofercie już hotele, w których personel został zastąpiony przez humanoidalne roboty. Pierwszy z nich został otworzony w marcu 2015 roku Sasebo. Dwa kolejne otworzono w marcu i sierpniu tego roku w  Urayasu i Gamagori.

Firma nastawiona jest głównie na zagranicznych turystów i osobach podróżujących do Japonii w celach biznesowych. Pokoje hotelowe są wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i informatyczne. Zdecydowana większość prac, które do tej pory są wykonywane przez ludzi zostanie zautomatyzowana. Niektóre roboty będą przypominać ludzi, niektóre – tak jak recepcjonista – będzie dinozaurem.

Kolejny Henn na Hotel, zwany „strange hotel” będzie otwarty jeszcze w grudniu tego roku w Tokio. Pięć kolejnych ma być gotowych w 2018 roku, te powstaną także w japońskiej stolicy. W grudniu 2018 roku gotowe mają być dwa hotele w Osace, kolejne mają powstać w Kyoto i mieście Fukuoka.

 

Cała inwestycja szacowana jest na 20-30 miliardów jenów (100 jenów = ok. 3,20zł).

 

 

fot. Youtube/The Japan News

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *