Czy to koniec Ubera w Londynie?

Opublikowano 18 października 2017

Wraz z końcem września firmie Uber Technologies wygasła licencja na prowadzenie przewozów transportowych w Londynie i nie ma prawa dalej świadczyć swoich usług. Firma już złożyła odwołanie od tej decyzji. Pierwsza rozprawa odbędzie się 11 grudnia.

Transport of London, które wydaje licencje stołecznym przewoźnikom miał wiele zastrzeżeń do amerykańskiej korporacji. Stwierdził m.in., że  „Podejście i zachowanie firmy Uber wykazują brak odpowiedzialności korporacyjnej w odniesieniu do szeregu kwestii mających potencjalnie konsekwencje dla bezpieczeństwa publicznego”.

Odwołanie od decyzji

30 września wygasła Uberowi czteromiesięczna licencja, lecz firma miała trzy tygodnie na złożenie odwołania od decyzji ToL. Czeka ono na rozpatrzenie w sądzie westminsterskim. Pierwsza rozprawa ma odbyć się 11 grudnia. Do czasu jej zakończenia przewoźnik ma prawo świadczyć usługi na dotychczasowych zasadach.

Prawnicy korporacji zapewniają, że cały przewód sądowy może potrwać nawet rok.

Transport of London od dawna był niechętny Uberowi. Często podkreślał, że ma zastrzeżenia do przedsiębiorstwa o to, że m.in. nie sprawdza swoich kierowców pod względem ich karalności, omija prawo podatkowe i nie przeprowadza odpowiednich badań medycznych kierowców.

Stolica Anglii jest największym ośrodkiem transportowym na Wyspach Brytyjskich. Szacuje się, że tylko w Londynie zarejestrowanych kierowców Ubera jest ponad czterdzieści tysięcy.

źródło: bankier.pl, pb.pl, cooltura24.co.uk

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *