Blog

#2 Kurs tworzenia biznesplanu – klasyfikacja działalności gospodarczej

Jeśli mamy już wybraną formę prawną prowadzenia naszej działalności gospodarczej, należy wybrać jej typ oraz dokładnie określić czym firma ma się zajmować. Może to być przedsiębiorstwo handlowe, usługowe, produkcyjne lub być połączeniem tych funkcji ( stąd np. skrót PPUH – przedsiębiorstwo produkcyjno- usługowo- handlowe).

#0 Kurs tworzenia biznesplanu – Wstęp

Jako osoba prowadząca działalność gospodarczą i konsulting przedsiębiorstw, chciałbym dla czytelników Wolnego Rynku rozpocząć nowy kurs pisania biznesplanów oraz dać Wam pigułkę wiedzy o potencjalnych możliwościach finansowania nowego przedsiębiorstwa.

Podnoszenie zasiłków dla bezrobotnych czy likwidacja PIT?

Dzisiaj dowiedzieliśmy się m.in., że minister Elżbieta Rafalska będzie wnioskowała o podwyższenie zasiłków dla osób bezrobotnych do kwoty połowy minimalnego wynagrodzenia. Pomysł oczywiście jest świetny, jak każdy pomysł obecnego rządu... Ja bym poszedł dalej i zaproponował połowę średniego wynagrodzenia, przecież byłoby o tysiąc razy lepiej, prawda Pani Minister? 

Zrobimy igrzyska, na chleb sami zaróbcie

Kim jest Mirosław Graf? Zapewne wielu z Państwa pierwszy raz słyszy o tym człowieku. Otóż jest to burmistrz Szklarskiej Poręby, który do serca wziął sobie słynnego rzymskiego hasła, skandowanego przez pospólstwo - "chleba i igrzysk".

TVN do likwidacji – czym to grozi

Ostatnio w Internecie spotkać można całą masę komentarzy osób, domagających się likwidacji telewizji TVN. Pomysł w sam sobie jest niebezpieczny, a wprowadzenie go w życie może mieć fatalne skutki.

Opowieść o Tobie

Przed teledyskiem do nagrania "Opowieść o Tobie" Pro8l3m umieścił ważny cytat Edwarda Bernaysa.