Kaczyńskiego stosunek do przedsiębiorczości

MENTALNOŚĆ ANTYKAPITALISTYCZNA

Kaczyński nie rozumie i nienawidzi kapitalizmu dlatego Polska będzie notować dalsze spadki PKB i zwiększy się emigracja. Ten człowiek nigdy nie pracował w prywatnej firmie, nie był też przedsiębiorcą. Większe pojęcie o tym jak działa rynek ma przysłowiowy gimbus sprzedający batoniki w szkole.

Miał moment, że do rządu wziął śp. Zytę Gilowską – liberałkę, ale podejrzewam, że darzył ją dużym szacunkiem, natomiast Morawieckim czyści podłogę.

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej (http://www.rp.pl/…/161219428-Nie-chcemy-podnosic-podatkow.h…)
padają kuriozalne słowa! Kiedy większość przedsiębiorców marzy o tym, żeby ich produkt sprzedał się milionom i uczynił ich bogatymi. Dla Kaczyńskiego to problem! Manipuluje również, że nie chcą podwyższać podatków – skoro dokładają nowe to wpływa to na ceny, podatki to system naczyń połączonych.

Mises w książce o takim samym tytule jak ten post napisał:

„Niechęć inteligencji i inteligentów do kapitalizmu bierze się więc stąd, że w ich umyśle system ten utożsamiany jest z określonymi ludźmi, których czynią odpowiedzialnymi za własne klęski, mając im za złe ich sukcesy. Nienawiść inteligenta do kapitalizmu jest tylko
maską ich zawiści żywionej wobec kolegów, którym się lepiej powiodło.”

IDEALNIE ODDAJE MENTALNOŚĆ KACZYŃSKIEGO

wpis od: Obywatel D. C. 

Zdjęcie użytkownika Obywatel D.C.

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *