Antypolska polityka, czyli kto chce zniszczyć polską branżę futrzarską?

98% polskiego kapitału, 60 tysięcy miejsc pracy, czołowa pozycja Polski na rynkach światowych, eksport wart 2,5 mld zł rocznie – o jakiej branży mowa? Tak, to atakowane przez pseudoekologów hodowle zwierząt futerkowych. Funkcjonowanie tak prężnie działającej i rozwijającej się branży nie wszystkim jest jednak na rękę.

Absurdy węglowe, czyli dlaczego polski węgiel jest droższy od tego sprowadzanego z zagranicy

Niedawno na stronie ,,Wolny Rynek” pojawił się krótki wpis na temat węgla. Uznałem, że warto ten temat zgłębić, bo skupia on jak w soczewce większość biurokratycznych patologii i klęskę państwowego nadzoru nad kopalniami. Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak wygląda od kuchni rozporządzanie tym naszym ,,narodowym skarbem” zwanym również ,,czarnym złotem”, więc postanowiłem ten temat trochę przybliżyć.

Podnoszenie zasiłków dla bezrobotnych czy likwidacja PIT?

Dzisiaj dowiedzieliśmy się m.in., że minister Elżbieta Rafalska będzie wnioskowała o podwyższenie zasiłków dla osób bezrobotnych do kwoty połowy minimalnego wynagrodzenia. Pomysł oczywiście jest świetny, jak każdy pomysł obecnego rządu... Ja bym poszedł dalej i zaproponował połowę średniego wynagrodzenia, przecież byłoby o tysiąc razy lepiej, prawda Pani Minister?