Blog

Zakazać wszystkiego!

Niektórzy ludzie mają wszystko za nic. Liczy się dla nich wyłącznie czubek własnego nosa, często skrywany pod górnolotnymi hasłami "ochrony słabszych".

Antypolska polityka, czyli kto chce zniszczyć polską branżę futrzarską?

98% polskiego kapitału, 60 tysięcy miejsc pracy, czołowa pozycja Polski na rynkach światowych, eksport wart 2,5 mld zł rocznie – o jakiej branży mowa? Tak, to atakowane przez pseudoekologów hodowle zwierząt futerkowych. Funkcjonowanie tak prężnie działającej i rozwijającej się branży nie wszystkim jest jednak na rękę.

Absurdy węglowe, czyli dlaczego polski węgiel jest droższy od tego sprowadzanego z zagranicy

Niedawno na stronie ,,Wolny Rynek” pojawił się krótki wpis na temat węgla. Uznałem, że warto ten temat zgłębić, bo skupia on jak w soczewce większość biurokratycznych patologii i klęskę państwowego nadzoru nad kopalniami. Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak wygląda od kuchni rozporządzanie tym naszym ,,narodowym skarbem” zwanym również ,,czarnym złotem”, więc postanowiłem ten temat trochę przybliżyć.

Szwecja. Jak było, jest i będzie?

Żyjemy w dobie post-prawdy i fałszywych newsów. Z pewnością wielu czytelników zastanawia się więc, czy kraj, który do swojego PR-u przywiązuje tak wielką wagę, jak Szwecja, jest w informacjach na swój temat wiarygodny. I vice versa – czy media zagraniczne przedstawiają Szwecję w świetle prawdy? Czy Sztokholm naprawdę jest światową stolicą gwałtu? Czy istnieje realne zagrożenie wojny domowej i rozpadu państwa? A może jest tak, jak mówią niektórzy polscy wieszcze i Szwecja już nie istnieje?

#4 Kurs pisania biznesplanu – Analiza sprzedaży

Gdy znamy już konkurencję, warto przystąpić do analizy zakładanej sprzedaży.  Robimy to analogicznie, jak w poprzednim przypadku, czyli powinniśmy wiedzieć z kim, gdzie,  jak i za ile. Ponadto, jeśli naszym klientami są przedsiębiorcy (b2b), warto się zastanowić, czy ujawniając naszych dostawców i sposób działania nie staną się jednocześnie naszą konkurencją.